تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟

تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟

تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟

در ماساژ، وقتی کسی را به روشی مطمئن و مطمئن لمس می کنید، در واقع بدن را به آرامش دعوت می کنید. این فراخوان برای آرامش، همراه با تسکین درد، معمولاً یک “پاسخ آرامش” ایجاد می کند.

واکنش آرامش حالتی است که در آن ضربان قلب و تنفس شما کند می شود، فشار خون شما کاهش می یابد، تولید هورمون های استرس کاهش می یابد و عضلات شما شل می شوند. پاسخ آرام سازی همچنین سطوح موجود سروتونین را افزایش می دهد، ماده ای در بدن که بر احساسات و افکار مثبت تأثیر می گذارد.

پاسخ آرام سازی می تواند اثرات فیزیکی استرس مانند فشار خون بالا، عدم تعادل قلب، اضطراب، بی خوابی، خستگی مزمن، اختلال عملکرد جنسی، اختلالات گوارشی و مشکلات روانی را کاهش دهد.

تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟ آیا تاثیرات فیزیکی نیز دارد ؟

تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟ آیا تاثیرات فیزیکی نیز دارد ؟

مهمترین تاثیرات ماساژ بر بدن – مهمترین تاثیرات ماساژ بر بدن – بهترین آموزشگاه ماساژ
ماساژ دو اثر فیزیکی بر بدن دارد:
1- افزایش جریان خون و لنفاوی

2- شل شدن و نرم شدن بافت های نرم (ماهیچه ها، بافت های همبند، تاندون ها، رباط ها) که منجر به آزاد شدن اعصاب و بافت های نرم عمیق تر می شود.

تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟ و آیا گردش خون را بهبود می بخشد ؟

 ماساژ باعث بهبود گردش خون و لنفاوی می شود. این احتمالاً به دلیل اعمال فیزیکی بر روی بافت های نرم و همچنین ترشحات شیمیایی در پاسخ به آرامش است.

گردش خون بهتر می تواند به رساندن اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به سلول های ماهیچه ای کمک کند. با سلامت سلولی بهتر، بافت ها کارآمدتر عمل می کنند. کارآمدتر بودن باعث حذف ضایعات، افزایش جذب مایعات اضافی و کاهش تورم بافت نرم می شود.

گزارش برگزاری دوره رفلکسولوژی
بیشتر بخوانید
هنر ماساژ ایران آموزش ماساژ

تاثیرات ماساژ بر بدن چیست؟ و آیا می تواند باعث تسکین بافت ها شود ؟

ماساژ درمانی بافت عضلانی را شل می کند و منجر به کاهش تنش و اسپاسم دردناک می شود. ماساژ همچنین می تواند فشار عصبی را کاهش دهد. برای درک این موضوع، بدانید که زمانی که ماهیچه ها تنش دارند، گاهی اوقات اعصاب اطراف خود را فشرده می کنند. هنگامی که این ماهیچه ها شل شوند، اعصاب دیگر تحت فشار قرار نخواهند گرفت و می توانند مواد مغذی مناسب را دریافت کنند و عملکرد موثرتری داشته باشند.

اعصاب می توانند کار عادی خود را برای انتقال پیام به مغز و از مغز انجام دهند و عضلات و سایر اندام ها را بهتر کار کنند.

لمس و فشار دادن پوست باعث شل شدن عضلات، رباط ها و تاندون ها می شود. این نیز امکان پذیر است، در حالی که برخی از بافت های عمیق تر بدن، مانند عضلات عمیق ستون فقرات، به راحتی توسط ماساژور قابل دسترسی نیستند. این می تواند به تراز و تعادل بهتر بافت های سطحی و عمیق منجر شود.

اندام ها همچنین می توانند از ماساژ سود ببرند زیرا مسیرهای عصبی درد را با عضلات، استخوان ها و اعصاب مشترک دارند. هنگامی که عضلات، استخوان ها یا اعصاب دچار درد و ناراحتی می شوند، اندام ها نیز ممکن است علائم ناراحتی و عدم فعالیت را نشان دهند. به عنوان مثال، کمر درد می تواند شدت درد پریود را افزایش دهد و درد پریود می تواند باعث تنش در عضلات پشت شود. بنابراین، ماساژ می تواند علائم مربوط به عملکرد اندام ها و عضلات را بهبود بخشد.

ماساژ شکم برای رفع یبوست
بیشتر بخوانید
هنر ماساژ ایران آموزش ماساژ

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت ماساژ به صورت تخصصی یا شرکت در دوره های آموزشی به صورت تخصصی که زیر نظر بهترین اساتید و با بهترین متدهای آموزشی دنیا برگذار می گردد می توانید با کارشناسان ما با شماره های 09121344460 – 09105297769  تماس حاصل نمائید تا اطلاعات کاملی را دریافت نمائید.

یادت نره بخونی : چه ماساژی برای بیماران تنفسی مناسب است ؟

×