حمام معدنی

برای انجام ماساژ در حمام باید از چند نکته پیروی کنید:

۱ آرامش

برای ایجاد آرامش باید در ابتدا فضای آرام در حمام خود به وجود آورید. قبل از هرچیز حمام را باید کاملاً تمیز و مرتب کنید و داخل حمام را می توانید با نور ملایم شمع تزئین کنید. همچنین پخش موسیقی ملایم و آرام می توانند انتخاب عالی برای ایجاد فضای آرامش بخش در حمام باشد.
یک لیف و حوله بزرگ نیز حتماً همراه خود داشته باشید.

۲ماساژ پوست سر
تمام پوست سر خود را با روغن کاملا ماساژ دهید بعد از انجام کار موهای خود را با یک حوله یا کلاه حمام ببندید
۳پاکسازی پوست با کرم های لایه بردار
لایه برداری پوست باعث بهتر کردن گردش خون و باعث از بین رفتن سلولهای مرده پوست و همچنین مرطوب کردن آن می‌شود. این کار را در آمادگی برای درمان مواد معدنی در مرحله ۴ انجام میشود بیشتر از یک بار در هفته نباید عمل لایه برداری انجام گردد اگر الان به لایه‌برداری احتیاج ندارید می‌توانید این مرحله را حذف کنید و قبل از آن که حمام کنید یک ماساژ آرام با روغن بادام بر روی پوستتان انجام دهید کرم لایه بردار را روی بالاتنه خود دست ها از بالا به پایین پاها گردند صورت گوش‌ها به مالیده و به قسمت هایی از بدن مانند آرنج و زانو ها کف و پاشنه پا ها توجه بیشتری داشته باشید، زیرا پوست سفت تری نسبت به بقیه بدن دارند و احتیاج بیشتری به مالش دارند بین انگشتان دست و پا را کاملاً ماساژ دهید.

حمام معدنی
حمام معدنی


۴ درمان معدنی
حمام را گرم کنید توجه کنید تا درجه آب به نسبت خوشایندی گرم باشد. وقتی آب حمام بیش از اندازه داغ باشد نه تنها احساس آرامش نخواهید داشت بلکه تحریک کننده نیز می باشد و همچنین باعث خشک شدن پوست و شور شدن آن نیز می گردد و همچنین مویرگ های پوست نیز نازک خواهد شد‌.
۳ یا ۴ مشت پر نمک دریایی و نیز مقداری ژله معدنی حمام را درمان به همراه آب گرم که قبلا درباره چگونگی درجه دمای صحبت کردیم اضافه کنید. اگر از پوست خشک رنج می برید مثل بیماری اگزما که از داشتن پوست خشک ناشی می‌شود ماساژ حمام خود را با یک قاشق غذاخوری نمک شروع کنید و کم کم با حوصله میزان آن را بیشتر نمایید در ده دقیقه اول فقط بدن خود را خیس کنید و اعصاب فکری خود را از هر چیزی راحت کنید. سپس بعد از ۱۰ دقیقه موها و صورت خود را در آب غوطه ور سازید.

افسردگی چیست؛ ۹ نشانه و ۶ عامل این بیماری شایع
بیشتر بخوانید
هنر ماساژ ایران آموزش ماساژ


۵مالش بدن
لیف خود را بردارید و خیلی آرام ابتدا صورت و بعد تمام بدنتان را به خصوص قسمت هایی که پوست سخت تری دارند با لیف ماساژ دهید از یک پارچه نرم جهت مالش دادن پوست و قسمت‌های ناخن دست و پاها استفاده کنید و دوباره تمام بدن خود را شل و اعصاب خود را از هر چیزی آزاد کنید، تا ۳۰ دقیقه به پایان برسد. بعد از اتمام ماساژ بدن خود را کاملا آبکشی کنید و با حوله حمام خشک کنید. برای اینکه بیشتر به پوست خود آبرسانی کنید می‌توانید از یک لوسیون معدنی برای بدن استفاده کنید بعد از حمام مستقیم به تخت خواب رفته و زیر یک پتوی گرم استراحت کنید. موهای سرتان به علت ماساژ مقداری چرب شده است پس بهتر است از یک حوله قدیمی که مصرفی برایتان ندارد جهت روکش بالشت استفاده کنید زیرا درمان همچنان در طول شب ادامه خواهد داشت وقتی صبح فردای آن روز موهای خود را می‌شویید توجه داشته باشید که از شامپوی معدنی برای شستشو استفاده کنید و دومین بار به مدت ۱۰ دقیقه قبل از آبکشی شامپو باید روی سر بماند.

این نوشته منتشر شده در بلاگ می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×