ماساژ گراستون

ماساژ گراستون

 ماساژ گراستون :  مسیری برای آرامش و شفا است. گراستون یکی از روش های ماساژ است که در ایران توسط بسیاری از کلینیک ها و اسپاها انجام می شود.

برای انجام این ماساژ به مواد و تجهیزات اضافی نیاز دارید. البته جای نگرانی نیست. اگر با ماساژ گراستون آشنایی ندارید این متن را تا انتها بخوانید. در این متن به ماساژ صفر تا صد گراستون می پردازیم. همچنین تکنیک ها و ابزار لازم را آموزش خواهیم داد.

ماساژ گراستون چیست؟

ماساژ گراستون یا گراستون تراپی از جمله ماساژهای درمانی است که به کمک وسایل و ابزار خاصی با همین نام انجام می شود. از این ماساژ برای درمان مشکلات مختلف جسمانی و عضلانی کمک می گیرند. از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آسیب های ورزشی
دردهای مزمن
محدودیت های حرکتی

برای انجام این ماساژ از فشار سبک تا متوسط ​​استفاده می شود که باعث بهبود گردش خون و کاهش التهاب و درد می شود. البته این ماساژ فواید زیادی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

فواید ماساژ گراستون

فواید ماساژ گراستون

آموزش ماساژ گراستون فواید و مزایای بی شماری دارد. همه این فواید به دلیل فواید بی شماری است که این ماساژ برای بدن دارد. به همین دلیل است که اکثر افرادی که از مشکلات جسمی زیادی رنج می برند به دنبال جلسات ماساژ گراستون هستند.

پس با یادگیری این سبک از ماساژ می توانید به راحتی وارد تجارت شوید و درآمدزایی داشته باشید. از فواید ماساژ برای بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد مهمترین مزیت ماساژ گراستون است

همانطور که در متن بالا توضیح دادیم، در این ماساژ از فشار سبک تا متوسط ​​بر روی بافت های نرم کمک می کنند. این مشکل همچنین به بهبود گردش خون و مایعات بدن کمک خواهد کرد. به دنبال این مشکل، گیرنده ماساژ متوجه کاهش التهاب و درد می شود. گراستون عضلات منقبض را شل می کند و اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد.

تفاوت ماساژ سوئدی و ریلکسی
بیشتر بخوانید
هنر ماساژ ایران آموزش ماساژ

بهبود عملکرد دومین مزیت ماساژ گراستون است

آموزش و اجرای ماساژ گراستون همچنین به بهبود عملکرد و دامنه حرکتی گیرنده ماساژ کمک می کند. محدوده حرکتی میزان حرکتی است که مفصل قادر به انجام آن است. علاوه بر این، با انجام مکرر این ماساژ می توانید اسپاسم عضلانی را بهبود بخشید. اسپاسم عضلانی انقباضات غیر ارادی است که باعث درد و سفتی بافت می شود.

آموزش ماساژ گراستون و بهبود عملکرد حرکتی

آموزش ماساژ گراستون و بهبود عملکرد حرکتی

درمان مشکلات جسمی
تحقیقات و گزارش ها نشان می دهد که گراستون دارای 87 درصد موفقیت است. بنابراین می توان از این سبک ماساژ به عنوان یکی از بهترین راه های درمان یاد کرد. با آموزش ماساژ گراستون می توانید دردهای زیادی را درمان کنید که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دردهای پایین کمر
 • اسکارهای دردناک
 • پلانتاژ فاشئیت
 • فشارها عضلانی
 • تاندونوز
 • دردهای بعد از شکستگی
سایر فواید ماساژ گراستون که از آنها اطلاعی ندارید

باور کنید که ماساژ گراستون فواید و مزایای بسیاری دارد حتی بیش از آنچه که تصور می کنید، اما ارائه همه این فواید ممکن نیست. اما لازم به توضیح است که گراستون علاوه بر موارد فوق مزایای زیر را نیز به همراه دارد:

نیاز به داروهای ضد التهاب را کاهش دهید
تقویت روند بهبودی و توانبخشی
مدت زمان درد را کاهش دهید
درمان بیماری های مزمن

کار با ابزار ماساژ گراستون

همانطور که در متن بالا توضیح دادیم ابزاری برای آموزش ماساژ گراستون لازم است. این ابزار علاوه بر ماساژ گراستون در فیزیوتراپی نیز کاربرد دارد و همین نام را نیز دارد. ابزار گراستون در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شود و از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. البته مدل های پلاستیکی آنها نیز در بازار موجود است.

تاثیر ماساژ درمانی برای اوتیسم
بیشتر بخوانید
هنر ماساژ ایران آموزش ماساژ

از این ابزار علاوه بر درمان و رفع مشکلات عضلانی و مفاصل، برای کاهش چربی نیز استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این ابزار می توان به ریکاوری و آماده سازی عضلات ورزشکاران اشاره کرد.

هر نوع ابزار گراستون برای قسمت خاصی از بدن استفاده می شود. به عنوان مثال، آنها از ابزار باریک Graston برای بافت آسیب دیده واقع در عضلات عمیق استفاده می کنند. آنها همچنین از ابزار Graston برای عضلات بزرگ و صاف استفاده می کنند. علاوه بر این، از ابزارهای پنجه ای شکل بوکس برای شکل دادن به عضلات کم عمق استفاده می شود. ماهیچه های قفسه سینه نیز بخشی از این اندام هستند.

آموزش تکنیک های ماساژ گراستون

همانطور که در متن بالا توضیح دادیم برای آموزش ماساژ گراستون به ابزاری نیاز دارید که هر کدام با توجه به کاربرد آن طراحی شده است. تکنیک های ماساژ گراستون بر اساس ابزار مورد استفاده آموزش داده می شود. این تکنیک ها بر روی اندام ها و ماهیچه های خاص بدن تمرکز دارند. به هر حال، تکنیک های ماساژ گراستون به شرح زیر است:

 • روغن کاری عضله ها قبل از انجام ماساژ
 • فشار و حرکت در سمت و سوی عضلات
 • تکرار هر یک از تکنیک ها به مدت 8 تا 10 بار
 • حرکت ضربه مچ
 • حرکت های کششی سریع
دوره آموزشی ماساژ گراستون در موسسه آرت ماساژ

فواید و تاثیر فوق العاده ماساژ گراستون اساس فعالیت ماساژورها را تشکیل داد. اگر به این حرفه فکر می کنید یا با انواع ماساژ آشنا هستید، توصیه می کنیم ماساژ گراستون را نیز یاد بگیرید. برای یادگیری ماساژ گراستون به سادگی دوره های موسسه آرت ماساژ را بگذرانید. موسسه آرت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور فعالیت می کند. پس از شرکت در دوره های این موسسه گواهینامه معتبر دریافت خواهید کرد.

ماساژ کودک
بیشتر بخوانید
هنر ماساژ ایران آموزش ماساژ

اساتید این مدرسه در موسسات بین المللی ماساز زیر نظر مربیان منصوب آموزش دیده اند، این آموزشگاه به غیر از آقایان دوره های ویژه بانوان را نیز زیر نظر مربیان زن ارائه می دهد.

 برای اطلاع از دوره ها، مدت زمان و نحوه شرکت به شماره های ثبت شده در سایت در واتساپ پیام دهید. کارشناسان این مجموعه به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.

آخرین کلمه
آموزش ماساژ گراستون شاید دغدغه و چالش بسیاری از دوستداران ماساژ باشد، اما با درک کامل آن می توانید به راحتی این نگرانی را برطرف کنید. در این متن سعی شده ماساژ گراستون به طور کامل ارائه شود و در نهایت بهترین آموزشگاه ارائه شود. امیدواریم با کمک مطالب فوق بتوانید به راحتی به اهداف مورد نظر خود برسید.

برای مطالعه بیشتر  : تریگر پوینت چیست؟

×