ماساژ دنبالچه

ماساژ دنبالچه

ماساژ دنبالچه :
دنبالچه استخوان کوچکی است که در انتهای ستون فقرات قرار دارد. مشکلاتی که در ناحیه دنبالچه ایجاد می شود می تواند باعث درد در انتهای ستون فقرات یا درد هنگام نشستن شود. حتی به دلیل فشار بر انتهای ستون فقرات باعث درد در پاها و بازوها می شود. ماساژ دنبالچه یکی از روش های درمان شکستگی دنبالچه و سایر مشکلات ناشی از آن است.

تقویت و کشش عضلات این ناحیه می تواند به کاهش درد و جلوگیری از مشکلات بعدی کمک کند. پزشکان به طور کلی تقویت عضلات کف لگن را برای بهبود آسیب استخوان دنبالچه توصیه می کنند. تمرینات کف لگن به طور کلی تمرینات کگل نامیده می شود. این تمرینات برای تقویت عضلات کف لگن طراحی شده اند که به بهبود مشکلات استخوان دنبالچه و بی اختیاری ادرار نیز کمک می کند. برای انجام این تمرینات باید ماهیچه های آن ناحیه را شناسایی کنید. برای این کار، هنگام ادرار کردن، این کار را متوقف کنید و عضلات این قسمت از بدن را پیدا کنید. به این ترتیب می توانید به تقویت عضلات خود کمک کنید و این تمرینات را چندین بار در روز انجام دهید.

نفس خود را حبس نکنید، عضلات شکم خود را منقبض نکنید و به ران های خود فشار وارد نکنید.
مفصل ران و عضله پیریفورمیس را کشش دهید.

کشش ماهیچه ای به نام پیریفورمیس مشکلات استخوان دنبالچه را بهبود می بخشد. رایج ترین راه برای کشش عضله پیریفورمیس این است که به پشت دراز بکشید و پاهای خود را روی زمین بگذارید، اما زانوهای خود را خم کنید. حالا یک پا را روی پای دیگر ضربدر بزنید. پایی را که هنوز روی زمین است بگیرید و هر دو پا را به خود نزدیک کنید. هنگامی که در عضلات همسترینگ احساس کشیدید، این وضعیت را به مدت 20 ثانیه نگه دارید. حالا همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

آموزش ماساژ دنبالچه

آموزش ماساژ دنبالچه

کشش عضلات گلوتئال نیز درد و سفتی استخوان دنبالچه و رباط های متصل به این قسمت را تسکین می دهد. برای کشش عضلات گلوتئال، صاف دراز بکشید و پاهای خود را کاملا روی زمین دراز کنید. حالا یک زانو را خم کنید و به طرف مقابل بیاورید. تا زمانی که احساس کنید عضلاتتان کشیده می شوند، کشش دهید. 20 ثانیه در این حالت بمانید سپس همین حرکت را با پای دیگر انجام دهید.

ما روش دیگری را برای کشش عضلات باسن توصیه می کنیم: روی شکم خود دراز بکشید. بدن خود را به سمت بازوهای خود بکشید و یک زانو را خم کنید. آیا تا به حال حرکت پروانه را انجام داده اید؟ خوب، در اینجا شما می خواهید یک حرکت نیمه پروانه را با یک پا انجام دهید. سپس، به آرامی پای خود را به جلو و عقب حرکت دهید، در حالی که مفصل ران خود را بچرخانید تا به حداکثر کشش برسید. 20 ثانیه در این حالت بمانید سپس همین حرکت را با پای دیگر انجام دهید.

ماساژ دنبالچه و ماساژ بافت‌های عمقی

برای ماساژ دنبالچه، ماساژ بافت عمیق می تواند به کاهش تنش در استخوان دنبالچه کمک کند. همچنین نقاط تحریک دنبالچه و عضلات اطراف آن را شل می کند. ماساژ باید روی عضلات لگن، باسن و کمر انجام شود. ماساژ باعث بهبود گردش خون در ناحیه می شود که باعث شل شدن رباط های آن ناحیه می شود.

ماساژ پرینه چیست؟

×