مدرک ماساژ

از سری مطالب مفید مرتبط به قلم مهندس علیرضا موحدی نائینی
نائب رئیس انجمن صنفی ماساژ

مدرک ماساژ یکی از مهم ترین تائیدیه هایی است که نشان می دهد فرد، دوره های آموزشی خود را با موفقیت به پایان رسانیده است. مدرک ماساژ از این نظر حائز اهمیت است که شغل ماساژ از حساسیت بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه می تواند در حوزه درمان وارد شود، می بایست افراد، دوره ها را به صورت کامل و تخصصی گذرانده و مدرک ماساژ دریافت کرده باشند تا بتوانند در کنار پزشک، فیزیوتراپ و کار درمان فعالیت نمایند.

با توجه به حساسیت شغل ماساژ، توصیه می شود تا قبل از شرکت در دوره های آموزشی، از صحت و اعتبار مدرک ماساژ خود مطلع شوید . زیرا متاسفانه موسساتی که هیچ مبنای علمی در آموزش ها ندارند، مدارک ماساژ را بدون هیچ اعتباری در اختیار شرکت کنندگان در دوره قرار می دهند. همچنین مشاهده می شود که موسساتی با تبلیغات فراوان مدرک ماساژ بین المللی از کشورهای مختلف صادر می کنند که آنها نیز هیچ اعتباری برای شروع به فعالیت نداشته و اگر برای شروع به کار این مدرک ماساژ را ارائه کنند، مورد قبول واقع نمی شود.

مدرک ماساژ معتبر مانند مدرک ماساژ سازمان فنی و حرفه ای به عنوان کاربر ماساژ بوده که افراد با این مدرک امکان اخذ پروانه کسب را دارند. همچنین مدرک ماساژ کاربر در بیش از 173 کشور دنیا قابل استفاده بوده و معمولا برای فعالیت در این حوزه برای افرادی که قصد مهاجرت دارند یکی از پر طرفدارترین مدرک می باشد زیرا، مدت زمان آموزش در این مدرک 200 ساعت زده شده که می تواند ویژه باشد.

به غیر از مدرک ماساژ سازمان فنی و حرفه ای کشور، تعدادی موسسات در سطح کشور فعالند که با مجوز و رسمی شروع به فعالیت نموده اند که مدرک ماساژ اینگونه از موسسات مورد تائید می باشد ولی برای فعالیت زیر نظر پزشک، فیزیوتراپ و … به هیچ عنوان پروانه کسب برای اینگونه مدارک ماساژ صادر نمی شود.

موسسه مطالعاتی آموزشی هنر ماساژ ایرانیان و آموزشگاه فنی و حرفه ای هنر کهن هر دو مدرک معتبر (مدرک کاربر ماساژ و مدرک ماساژ زیر نظر موسسه) را به علاقمندانی که دوره های خود را بگذرانند و در آزمون قبول شوند ارائه می نماید.

به جرأت اعلام می داریم که مدرک ماساژ صادر شده توسط موسسه هنر ماساژ ایرانیان نیز دارای اعتبار بالایی است و دو زبانه بوده که در سایت موسسه نیز قابل استعلام است.

مدرک ماساژ این موسسه بعد از مدرک ماساژ سازمان فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارکی است که به وسیله آن بسیاری از دریافت کنندگان می توانند زیر نظر پزشک و یا در مراکز مختلف ماساژ دارای پروانه فعالیت، شروع به کار نمایند.

همچنین موسسه مطالعاتی آموزشی هنر ماساژ ایرانیان برای مدرک ماساژ منقضی شده که نیاز به تمدید دارند دوره ای جهت به روز رساندن هنرجویان در نظر می گیرد و پس از طی این دوره که معمولا دو روز می باشد، مدرک ماساژ تمدید و به شرکت کنندگان تحویل می گردد این دوره بازآموزی رایگان بوده و هیچ گونه هزینه ای از هنرجویان دریافت نمی شود. هدف ارتقا سطح علمی و تخصصی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی این موسسه می باشد. تا بتوانند با داشته های خود خدمات بهتری ارائه نمایند.

ماساژ سازمان فنی و حرفه ای نیز 5 سال اعتبار دارد که پس از آن، مدرک ماساژ تمدید میگردد.

لازم به توضیح است مدرک ماساژ سازمان فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارک ماساژ در سطح جهان بوده که بسیاری از علاقمندان به مهاجرت، دوره های آموزشی خود را در این موسسه گذرانده و مدرک ماساژ دریافت می کنند که بتوانند جزو مدارک لازم برای مهاجرت ارائه نموده امتیاز بگیرند.

به مدرک ماساژ علاوه بر گروه های پزشکی، کلیه گروه ها نیاز دارند تا بتوانند به عنوان شغلی جدید، شروع به فعالیت نمایند لذا مدرک ماساژ در حال حاضر طرفداران بسیاری داشته و به عنوان کارآفرینی امکان اخذ وام با بهره پائین وجود دارد تا به عنوان کارآفرینی و اشتغال فعالیت نمایند.

با توجه به حساسیت شغل ماساژ، می بایست علاوه بر دوره های حرفه ای، دوره های تمرینی و تکرار برای علاقمندان اجرا شود تا بتوانند با داشته های بیشتر از آسیب های احتمالی جلوگیری کنند و به صورت حرفه ای با مدرک ماساژ و مجوز، فعالیت کنند.

موسسه مطالعاتی آموزشی هنر ماساژ ایرانیان و آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هنر کهن وظیفه خود می داند تا بهترین مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب درست این رشته را به شما عزیزان ارائه نماید . لذا آقای مهندس علیرضا موحدی نائینی نایب رئیس انجمن صنفی، مدیر عامل موسسه مطالعاتی آموزشی هنر ماساژ ایرانیان و مدیر و موسس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هنر کهن در خدمت شما خواهند بود تا از مشاوره ، مراحل قانونی اخذ پروانه و …. شما را راهنمایی نماید.

مدرک ماساژ

مدرک ماساژ

مدرک ماساژ

مدرک ماساژ

شما عزیزان می توانید با موسسه تماس گرفته و با تعیین وقت از مشاوره رایگان این مجموعه بهرمند گردید.

هنر کهن راهی به سوی فردای بهتر